Psací blok
by Ei

Chodník

18.02.2018

Půl sedmé. Sedím na balkóně na dřevěné židli, vychází slunce. Všichni spí - v domě, v okolí, v zemi. Žluté kolo jemně žhne. Pojí se s mlžným okrajem moře. Voda třísní trávník v pravidelných obloučcích. Mám u sebe papírovej blok a taky trochu blok v hlavě. Dusno mě začíná objímat. Holá kůže. Červený lak se odlupuje. Oči přivykající kyslíku. Plavky...

Peří

18.02.2018

Ventilátor po orbitě vrtí hlavou, šum z jeho útrob tiše doplňuje prostor.
Sedím v ateliéru u stolu, koukám na obrazy opřené o další obrazy, opírající se o další obrazy, tlačící svou váhou další obrazy.
Nechala jsem se dnes sluncem spálit.
Patří to k létu. Ta žhnoucí ramena, rudá hruď a bílé stopy plavek. Ten sykot, když si...

Nůž rozřízl plátno křížem krážem.
Pak se zalesknul, když své ostří nahnul na stranu, aby zvětřil kůži.
Dodatek 1. /Ve filmech se lidi teatrálně řežou do prstu či nitra dlaně, aby obětovali pár stékanců cenné krve. Mají při tom ztuhlej ksicht, majestátní výraz odhodlané odvahy.
Nevědí, že ony zneuctěné body jsou jedny z nebolestivějších míst na lidském...

Dnes jsem byla v tichu, snažila jsem se zbytečně nemluvit.
Živago
Žihadlo
Je po deváté večer, den se uklidnil a zchladnul. Sedím na parapetu v noční košilce, která není tak půvabná a nevinná jako v pejskovi a kočičce. Jemně vane.
Proto čteme, hledáme svůj život, či život jiných, který bychom mohli ukrást. Zase svítí kulaté lampy.

Zavřela dveře, zamkla, stáhla žaluzie, rozsvítila lampičku, přešla k polici a sáhla po dřevěné krabici. Krabice byla vyvedená z tenké dřevotřísky, lakovaná. Horní víko se vytáhlo ze žlabů a objevil se obsah. Hromada skrčených papírků s modrou změtí naškrábaných písmen. Položila krabici na zem, vytáhla blok a propisku. Ve spáncích jí vztek vyťukával...

Hora

18.02.2018

"Ani za nic," říkám, leč v dalším okamžiku mi noha ujíždí po kluzkém kameni a já celým svým rozžhaveným tělem padám do chřtánu zosobnělého ledu. Voda mě uvítala ostrým řezavým sevřením, plíce se stáhly při prvním tempu roztažených paží. Při druhém tempu se kůže nadechla vody a napumpovala ji euforickými endorfiny. Bože, tohle je boží. Boží voda.